Príspevky vo fóre

Lukáš Teren ASK
ASK
26. 11. 2020
In INSTAGRAM
Instagramový profil @lens_addiction, kde každý post je iný záber a objektív ktorým bol točený. Sú tam nové aj staré sklá, niektoré veľmi zaújmavé unikáty.
@lens_addiction content media
0
0
10
Lukáš Teren ASK
ASK
26. 11. 2020
In LITERATÚRA
Posielam vám zoznam kníh, ktoré som čítal a prídu mi zaujmavé pre začínajúcich ale ja ostrielaných kameramanov. Niektoré sú o úplných základoch ako Grammar of the Shot, Shot by shot. Iné sú rozhovory so slávnymi kamermanmi, ako Masters of Light a Reflections, ktorú napísal ju B. Bergery po sérií workshopov na UCLA a je považovaná za jednu z najleších kníh na svete o umení kamery. Môj bývali pedagóg Jay Holben napísal knihy A Shot in a Dark o prístupe "indy filmmaking" kde sa často používa "DIY" štýl. Druhá kniha ktorú napísal je Behind the Lens. Samozrejme je tu aj klasika od Victoria Storrara The Art of Cinematography túto knihu odporúčam čítat nahlas a s talianskym prízvukom. Ak máte záujem o technologické vedomosti odporúčam vám The Green Screen Handbook a Digital Cinematography. Painting with Light a Five C's for Cinematography sú skôr pre ľudí, ktorých zaujma ako sa svietil Film noir. Nič moderné a aktualne v týchto dvoch knihách nenájdete. Aktuálnejší prístup k veci nájdete skôr v knihe z roku 2004 s názvom New Cinematography, kde nájdete kameramanov ako Darius Khonji a Seamus Mc'Garvey. Ale pre najaktuálnejšie informácie však samozrejme odporúčam čítať časopis American Cinematographer. Ak viete o nejakej knihe, ktorá podľa vás stojí za čítanie, tak sa o to podeľte.
Cinematography Book Club. content media
0
0
23
Lukáš Teren ASK
ASK
14. 11. 2020
In SVETLÁ
Ahojte máte niekto skúsenosti s ARRI ORBITER? Na prvý pohľad vyrerá, že je to skôr štúdiová lampa, teda nie moc kamarát do dažda.
Novinky medzi lampami. content media
0
2
24

Lukáš Teren ASK

Admin
ASK
+4
Ďalšie akcie