ASK má ďalších troch nových členov.

Asociácia slovenských kameramanov prijala nových členov. Sú nimi dvaja zahraniční kameramani s pevnými väzbami ku slovenskému filmu Federico Cesca, Tomasz Wierzbicki a Jopy Hečko, špecialista na letecké natáčania.Federico Cesca ASK

www.fedecesca.com - IMDB


Pochádza z Buenos Aires v Argentíne. Študoval architektúru na čílskej univerzite Pontificia Universidad Católica de Chile, kde získal bakalársky titul. Neskôr v roku 2013 získal titul Mgr. Art na NYU. V súčasnosti Federico žije so svojou ženou a dcérou v Bratislave a New Yorku. Je držiteľom 2014 ARRI-CSC Volker Bahnemann Award za Kameru. Medzi jeho projekty patria: YOMEDDINE (Cannes Film Festival, 2018), THE WEEK OF (Netflix, 2018) PATTI CAKE$ (Sundance Film Festival, Cannes Film Festival, 2018), ROXANNE ROXANNE (Sundance Film Festival, 2017), CRONIES (Sundance Film Festival, 2015) a jeho najnovší seriálový projekt TALES OF THE CITY (Netflix, 2019).

Medzi posledné projekty, na ktorých pracoval patrí slovenský film Svetlonoc režisérky Terezy Nvotovej. V polovici januára v Írsku dokončil natáčanie filmu Ballywalter.

Federico viedol ASK Masterclass počas festivalu Áčko 2019 a taktiež bol jedným z piatich porotcov v druhom kole KAMERA 2019.


"Sloboda je v mojich očiach úzko spätá s pravdou. A pravda vo filme nie je ako veda, nedá sa jasne definovať. Ako sa správne pripraviť, aby sme mohli mať na nakrúcaní čo najviac slobody a priestoru na nápady? Aké kompromisy musíme vedieť na sete urobiť? Verím, že dosiahnutie pravdy sa priamo viaže na tieto veci."


Foto: Michaela Klanicová (ASK Masterclass 2019)
Fotografia z natáčania filmu Svetlonoc (2020)Tomasz Wierzbicki ASK

www.tomaszwierzbicki.com - IMDB