top of page
maros_zilincan.jpg

Peter Bencsik ASK

Riadny člen

Absolvent STU Bratislava odbor svetelná technika, VŠMU odbor kamera. Už počas študentských rokov sa podieľal na realizácii krátkych filmov, ktoré získali ocenenia po celom svete. Film Swimming získal okrem iných ocenení v Cannes, animovaný film V kocke získal študentského Oskara. Spolupracoval na filme Peacemaker. Podieľal sa na realizácii radu videoklipov. V rokoch 1999 – 2004 pracoval v Štúdiu 727 ako flame artist. Spolupracoval s režisérom Martinom Šulíkom na inscenácii Zabíjačka, s Martinom repkou na filmoch Plávanie, Posledná večera, Zlodeji, Smäd, loto; s Vladom Balco realizoval Dážď padá na naše duše, Marianu Cengelová na filme Ábelová čierny pes a Dušičky.

 

Spolupracoval na mnohých seriáloch ako Ordinácia v ružovej záhrade, Rodinné tajomstvá, Rádio Fresh, Profesionáli, Hoď Svišťom. Od roku 2004 sa venuje realizácii reklamných spotov pre klientov na slovenskom i v zahraničí. Pracoval pre kampane Orange, Telecom, O2, Campari, Kit Kat, Becherovka, J & T, Tatrabanka, VUB banka, Slovenská Sporiteľňa atď. Realizuje upútavky pre TV Markíza, TV JOJ a RTVS.

 

Absolvent VŠMU odbor kamera, dnes vyhľadávaný kameraman reklamných spotov, televíznych seriálov a celovečerných hraných filmov. Jeho referencie: kampane pre Allianz, Orange, slovenské Telecom, T-mobil, OTP Banka, Different, Rodinné tajomstvá, Ordinácia v ružovej záhrade, Dážď padá na naše duše ad.

bottom of page