Slávnostný večer KAMERA 2015 bude v znamení víťazov a hudobných hostí

Slávnostný večer udeľovania cien KAMERA 2015 za najlepšie kameramanské výkony za posledné dva roky odhalí držiteľov ocenení v piatich kategóriách.Uskutoční sa v stredu 25. novembra o 19.00 hod. v bratislavskom Kine Lumière a vystúpia na ňom viacerí hudobní hostia, ktorí sú osobne alebo prostredníctvom vlastnej tvorby spätí s prihlásenými filmami.


Kameramanské ceny sa počas večera udelia v piatich kategóriách.


Hlavnou je hraná filmová tvorba, ceny budú ďalej odovzdané v kategóriách hraný televízny film a televízny seriál, dokumentárny a krátky hraný film, audiovizuálna reklama a videoklip a v kategórii najlepší študentský film. Predstavené budú nominácie v jednotlivých kategóriách a vyhlásený víťaz.


Cena bude odovzdaná aj za Celoživotné dielo kameramana, ktorú na základe rozhodnutia výboru Asociácie slovenských kameramanov získal Vladimír Ješina.


Víťazov v súťažných kategóriách vybrala päťčlenná odborná porota a ceny budú tohtoročným laureátom odovzdávať zástupcovia ďalších filmárskych profesií v zastúpení režisér, strihač, zvukár, scenáristka, producentka a herečka.


Počas slávnostného večera vystúpia viacerí hudobní hostia, ktorí súvisia s prihlásenými filmami alebo sú aktívni v oblasti filmu.


Spevácke a rapperské zoskupenie Modré hory stojí za úvodnou skladbou poviedkového filmu Slovensko 2.0 (2014), prihláseného v kategórii dokumentárny a krátky hraný film. Rapper a dídžej Vec je zase autorom a interpretom skladby Dole dole, ktorej videoklip figuruje medzi prihlásenými vo svojej kategórii.


Divákom sa predstaví aj hudobník, zároveň režisér a herec Milo Kráľ, známy z filmov aj televíznych seriálov, ďalej speváčka, textárka a tiež scenáristka Katarzia a speváčka a zároveň kameramanka Sophia Boyd.